No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina e pafat, sërish shumë futbollistë i dalin pozitiv në Covid-19!!!

Prishtina e pafat, sërish shumë futbollistë i dalin pozitiv në Covid-19!!!

Prishtina i ka marrë rezultatet e testeve të bëra dje për Covid-19, para ndeshjes kualifikuese për Ligën e Evropës ndaj skuadrës nga Gjibraltari, Lincoln.

Përsëri disa futbollistë të bardhekaltërve kanë rezultuar pozitivë, raportojnë burimet nga Gjibraltari, përcjellë “Olle”.

Zhvillimi i ndeshjes është në “ajër”, pasi që krejtësisht do të varet nga autoritetet e atjeshme.

Prishtina i ka të gatshëm 13 futbollistë, aq sa i kërkon rregullorja, për të zhvilluar ndeshjen.

Përkundër këtij fakti, as herën e kaluar nuk ishte lejuar zhvillimi i takimit, por mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat kësaj radhe.

Ndërkohë, faqja zyrtare e Prishtinës nuk ka konfirmuar asnjë informacion, duke vazhduar gjumin e thellë ashtu si herën e kaluar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments