No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Neymar e pranon: Messi dhe Ronaldo nuk janë nga ky planet

Neymar e pranon: Messi dhe Ronaldo nuk janë nga ky planet

Neymar ka përshkruar ambiciet e tij për “Topin e Artë”, ndërsa pranon se Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk janë nga ky planet. Sulmuesi i PSG është finalist i Ligës së Kampionëve dhe po kërkon lavdinë në skenën më të madhe të Europës.

28-vjeçari ka luajtur një rol kryesor për të tijtë në këtë kompeticion, këtë sezon, teksa të dielën do të përballet me Bayern Munich. Neymar u bë lojtari më i shtrenjtë në botë, kur u transferua në “Parc des Princes” nga Barcelona për 222 milionë euro, por shpesh ka luftuar me dëmtimet gjatë tri sezoneve të fundit.

Ai u largua nga “Camp Nou” për të rritur shanset e fitimit të “Topit të Artë”, një trofe i dominuar nga Messi dhe Cristiano Ronaldo në 11 nga 12 sezonet e kaluara. Braziliani e pranon faktin se Messi dhe CR7 kanë qenë lojtarët më të shquar të brezit të tyre, por, gjithashtu, beson se vetë është në prag të madhështisë.

“Messi dhe Ronaldo sigurisht e kanë mbizotëruar “Topin e Artë”. Gjatë 10 viteve të fundit ata kanë dëshmuar se nuk janë nga ky planet. Do të ishte nder i madh ta fitoja dhe unë këtë trofe – tha Neymar për “Daily Star”. – Por, kjo vjen nga çfarë keni arritur në fushën e lojës, nga ndihmesa e klubit tuaj për të fituar. Kësisioji, këtu është fokusi im”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments