No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Montero: Pirlo nuk paska përvojë? Atë e njeh krejt bota si kampion…

Montero: Pirlo nuk paska përvojë? Atë e njeh krejt bota si kampion…

>Ish-mbrojtësi i Juventusit, Paolo Montero, foli në një intervistë për “Radio Sportiva”: “Pirlo? Ne po flasim për një emër të rëndësishëm në të gjithë botën. E parë nga jashtë, zgjedhja e Juventusit nënkupton një ndryshim pozitiv. Asgjë nuk mund të vihet në diskutim për Pirlon.

Thuhet se i mungon përvoja si trajner, por kjo nuk do të thotë asgjë. Gjëja e rëndësishme është të marrësh edhe rrisqe mbi vete. Ju e dini që ai ka aftësi, ishte kampion. Me karizmën e tij nuk ka nevojë të flasë për t’i bërë njerëzit të kuptojnë atë që dëshiron. E takova në kursin e “Coverciano”, është një person shumë i aftë. Madje pa folur ju e kuptoni atë që dëshiron”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments