No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Lincoln – Prishtina, ende pa vendim! Skuadra vendase ka dalë në fushë

Lincoln – Prishtina, ende pa vendim! Skuadra vendase ka dalë në fushë

Mungesa e një vendimi zyrtar nga UEFA për fatin e ndeshjes Lincoln – Prishtina, iu ka paraprirë zhvillimeve të cuditshme në Gjibraltar.

Tani skuadra vendëse ka arritur në stadium, pasi që aktualisht s’ka pezullim të takimit.

Në stadium kanë mbërritur edhe gjyqtarët e takimit, të cilëve iu janë kontrolluar certifikatat e laboratorit SynAlb nga ana e zyrtarëve të UEFA-s.

Gazeta Olle raporton kronologjikisht në kohë reale me zhvillimet e fundit.

17:35 

25 minuta para orarit të caktuar për ndeshje, Lincoln vazhdon të ngrohet në fushë. Sipas videos së mëposhtme, Prishtina nuk duket fare në fushë. Ata vazhdojnë të presin vendimin e UEFA-s në hotel. Lincoln ka dalë në fushë, në mënyrë që përmes këtij veprimi ta fitojë ndeshjen në tavolinë.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1297194791260901377&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fgazetaolle.com%2Flive-lincoln-prishtina-zhvillimet-dramatike-para-ndeshjes%2F&theme=light&widgetsVersion=223fc1c4%3A1596143124634&width=550px

17:16

Sipas mediumit të Gjibraltarit, GBC News, të gjithë lojtarët e dalë pozitivë janë asimptomatik. Lajmi iu është konfirmuar nga zyrtarët të kampit të Prishtinës.

17:05

Njoftim nga Prishtina:

“Të martën skuadra i kishte 14 lojtarë në dispozicion dhe autoritetet e Gjibraltarit kishin urdhëruar Prishtinën të lëshonte vendin e tyre.

Ndërsa sot, vendasit duan të zhvillojnë ndeshjen (!).

Përfaqësuesi i klubit, Bajram Shala, me autoritetin tij nga përvoja shumëvjeçare në FFK në raport me UEFA, po bënë përpjekje të jashtëzakonshme me autoritetet e UEFA-s ,që Prishtina t’i ketë 11 futbollistë në dispozicion.

Gjendja duke mjaft e pashpresë, por klubi do të bëjë gjithçka çka është në mundësitë e saj”.

16:50

Certifikatat që vlejnë! Futbollistët e Lincoln i kanë dorëzuar ato me rezultatet negative.

Asnjë futbollist i skuadrës nga Gjibraltari nuk ka rezultuar pozitiv.

SynLab ka laborator edhe në Shkup, por Prishtina nuk i ka bërë testet aty!

16:40

Futbollistët e Prishtinës janë ende të izoluar në hotelin e tyre!

Skuadra po e pret vendimin final të UEFA-s, duke marrë parasysh që ekipi s’ka mjaftueshëm futbollistë për të zhvilluar ndeshjen.

16:30

Edhe gjyqtarët e ndeshjes mbërrijnë në stadium.

Zyrtarët e UEFA-s bëjnë procesimin e certifikatave të SynLab.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-1&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1297178648156536832&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fgazetaolle.com%2Flive-lincoln-prishtina-zhvillimet-dramatike-para-ndeshjes%2F&theme=light&widgetsVersion=223fc1c4%3A1596143124634&width=550px

16:15 

Skuadra e Lincoln mbërrinë në stadium.

Zyrtarët e UEFA-s janë po ashtu prezentë.

Futbollistët e FC Prishtinas janë ende në hotel.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=true&embedId=twitter-widget-2&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1297179187955015680&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fgazetaolle.com%2Flive-lincoln-prishtina-zhvillimet-dramatike-para-ndeshjes%2F&theme=light&widgetsVersion=223fc1c4%3A1596143124634&width=550px

16:10

Faqja zyrtare e Prishtinës më në fund ka bërë një postim pas zhvillimeve të jashtëzakonshme në Gjibraltar.

Prishtina ka bërë të ditur që UEFA nuk e ka marrë ende vendimin për pezullimin e ndeshjes, lajm i cili në fakt është bërë i ditur prej kohësh edhe nga mediat e atjeshme.

“Nuk ka ende vendim final.

Pas konfirmimit të tetë rasteve me të infektuar nga autoritetet, ende nuk ka vendim nga UEFA për fatin e ndeshjes.

Zyrtari i klubit për ndeshje, Bajram Shala është në kontakt me të gjitha autoritetet gjegjëse”, shkruan Prishtina.https://www.facebook.com/v8.0/plugins/post.php?app_id=&channel=https%3A%2F%2Fstaticxx.facebook.com%2Fx%2Fconnect%2Fxd_arbiter%2F%3Fversion%3D46%23cb%3Df3b90f3a2b0ccf4%26domain%3Dgazetaolle.com%26origin%3Dhttps%253A%252F%252Fgazetaolle.com%252Ff2eb985981d24b%26relation%3Dparent.parent&container_width=825&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FFCPrishtina%2Fposts%2F10159230582603538%3F__xts__%5B0%5D%3D68.ARCA4h3euB_ocK-NqOsRXmXUFgoF2sCRsit5gRl4K3wviFrbgaDheJKYEEMTunSfQ0dD2Ajl_xvEp2fVlAxSScpkuAqj2biID1bopzvTL-xYII1hYZTPP4ixNns6VkO1v1UrPIc12hcyDAMid2r-JYs1O5Jm3YYDfj3jw0DUY6ivJ8Ji3kPy5byFMCcxMpWvBQP1S6x5fUHmXEIKmG2d3PzDbZPdjtT2MgyQFZaVsCytrihWBFAh9o_-oBz-wfaTTJrV7RbEfAUAca0TRdm15LXomXusfrucNJsmToRzy7TiI279hUNgC1r89VuZ0nuXwjCps1VwjosL08qY%26__tn__%3D-R&locale=de_DE&sdk=joey&width=640

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments