No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Këta janë futbollistët e Prishtinës që rezultuan pozitivë në Covid-19

Këta janë futbollistët e Prishtinës që rezultuan pozitivë në Covid-19

Prishtina i ka marrë rezultatet e testeve të bëra dje për Covid-19, para ndeshjes kualifikuese për Ligën e Evropës ndaj skuadrës nga Gjibraltari, Lincoln.

Përsëri shumë futbollistë të bardhekaltërve kanë rezultuar pozitivë, raportojnë burimet nga Gjibraltari.

Gazeta Olle mëson se futbollistëve bardhekaltër iu është komunikuar lajmi për pezullimin e ndeshjes.

Vendimi është marrë nga autoritetet e atjeshme vendore, në koordinim me zyrtarët e UEFA-s.

Telegrafi mëson se Leart Emini, Ardit Nika, Kushtrim Gashi, Perparim Osmani, Adem Maliqi, Lorik Boshnjaku, Arbnor Muja dhe Ardian Muja, janë të infektuar me coronavirus.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments