No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR De Jong: Golat me kokë janë specialiteti im!

De Jong: Golat me kokë janë specialiteti im!

Sulmuesi i Sevilla-s, Luuk de Jong, ka folur për BT Sports pas finales së Europa League të fituar kundër Inter-it, në të cilën ai ka realizuar një dygolësh.

“Është e pabesueshme. Kemi pasur kaq shumë ndeshje të vështira gjatë gjithë kompeticionit, por kemi luajtur si skuadër. Jemi një familje”.

“Ne e nisëm mirë, por ata shënuan papritur. Unë realizova dy gola, një ndjesi e jashtëzakonshme për mua”.

“Trajneri më tha sot në mëngjes se do të isha titullar. Unë i thashë se jam gjithmonë gati dhe gjërat shkuan mirë sot”.

Në lidhje me dygolëshin me kokë: “Mendoj se është specialiteti im. Krosimi i parë i Navas ishte perfekt, i dyti gjithashtu”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments