No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Challandes për Muriqin: Luftëtar si Lukaku, shpresoj të nënshkruajë për Lazion

Challandes për Muriqin: Luftëtar si Lukaku, shpresoj të nënshkruajë për Lazion

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes në një intervistë për mediet italiane ka folur për sulmuesin Vedat Muriqi.

Muriqi është një nga lojtarët kosovar më të lakuar në merkaton e kësaj vere, teksa Challandes është shumë i kënaqur nga kjo, duke treguar edhe anët pozitive të tij.

”Muriqi është një luftëtar, ai që do të hidhte veten në zjarr për ekipin. Është një lojtar i ngjashëm me Romelu Lukakun”, tha fillimisht tekniku zviceran, përcjell lajmi.net.

Challandes është te Kosova që nga viti 2018, dhe tash e dy vite ka krijuar një skuadër konkurruese me lojtarë të cilët luajnë gjetkë në Evropë.

Sulmuesi nga Prizreni është njëri nga këta, i cili është shumë i lidhur me një kalim te Lazio, ndërsa selektori i Kosovës ka thënë se kjo gjë shpreson të bëhet realitet.

“Unë shpresoj që të nënshkruajë për Lazion, do të ishte një nënshkrim i mirë. Një fat edhe për ekipin tim kombëtar. Djemtë e mi respektohen”, vijoi ai.

26-vjeçari ka realizuar 34 gola në dy sezonet e fundit me Rizespor dhe Fenerbahcen, ndërsa tetë sosh me ekipin kombëtar të Kosovës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments