No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Anulohet ndeshja Lincoln – Prishtina

Anulohet ndeshja Lincoln – Prishtina

Ndeshja e sotme ndërmjet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës, në kuadër të parakualifikimeve për Europa League është anuluar. Kjo ndeshje ishte paraparë të niste në orën 18:00, por duke pasur parasysh se 8 lojtarë të Prishtinës rezultuan pozitiv, klubi bardhekaltër nuk e plotësonte kushtin e UEFA-s që t’i ketë së paku 13 futbollistë të gatshëm për lojë. Në kohën e paraparë të ndeshjes në fushë dolën për stërvitje futbollistët e Lincolnit dhe zyrtarët e UEFA-s për këtë ndeshje, me gjasë me qëllim që ta kenë më të lehtë marrjen e vendimit për rezultat zyrtar. Në anën tjetër, prishtinasit qëndruan në hotel. Në një njoftim të shkurtër, Prishtina ka theksuar se vendimin për anulimin e ndeshjes e kanë marrë autoritetet e Gjibrlatarit dhe jo UEFA.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments