No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Presidenti i FFK-së uron Gjilanin; Përpara me guxim e besim!

Presidenti i FFK-së uron Gjilanin; Përpara me guxim e besim!

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi e ka uruar Gjilanin për debutimin e suksesshëm në garat evropiane, ku ka nënvizuar vështirësitë që ka kaluar skuadra gjilanase për shkak të testeve për Covid-19. Skuadra e drejtuar nga Gentjan Mezani, sonte, në San Marino e mposhti Tre Pennen, me rezultat 3:1, duke kaluar në rrethin e parë kualifikues të Europa Leagues, ku do të ballafaqohet me skuadrën e madhe qipriote, Apoel Nikosia.

“Shumë stres e peripeci për ditë të tëra, por në fund gjithçka shpërblehet me debutim të suksesshëm të Gjilanit në Europa League.
Përgëzoj futbollistët, stafin teknik, drejtuesit e klubit dhe ‘Skifterat’ për fitoren e parë evropiane kundër skuadrës Tre Penne nga San Marino (3:1) dhe kualifikimin në rrethin e parë të kësaj gare.
Përpara me guxim e besim për sukses edhe në ndeshjen e ardhshme kundër Apoel Nikosia në stadiumin tonë mitik ‘Fadil Vokrri’!”, ka shkruar presidenti Ademi në mesazhin e tij të urimit për gjilanasit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments