No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Handanovic tregon arsyen e dështimit në finale

Handanovic tregon arsyen e dështimit në finale

Portieri i Inter-it, Samir Handanovic, ka folur për Sky Sport pas humbjes së pësuar kundër Sevilla-s në finalen e Europa League.

“Jemi shumë të hidhëruar dhe të zhgënjyer, por duhet të shikojmë përpara. Është një pikënisje dhe duhet të luajmë ndeshje të tjera si këto”, ka thënë numri një i Inter-it.

“Çfarë na ka munguar? Do të ishte e lehtë të thuash diçka tani. Mendoj se ndeshja mund të jetë vendosur nga disa episode, si goli i gabuar nga Lukaku”.

“Ata kanë rënë në pjesën e dytë dhe ne duhej ta kishim menaxhuar më mirë ndeshjen, sepse ata ishin më të lodhur. Më pas ka ardhur edhe episodi i autogolit, gjërat mund të kishin shkuar ndryshe”.

“Duhet të mësojë nga ndeshje si kjo. Nga humbjet duhet mësuar. Sevilla ka qenë një kundërshtar i vështirë, i bëj komplimentet dhe ne duhet të shkojmë përpara”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments