No menu items!
Ballina KRYESORE Trepça'89 nis përforcimet për edicionin e ri

Trepça’89 nis përforcimet për edicionin e ri

Trepça ’89 është zgjuar nga gjumi dhe më në fund ka prezantuar dy përfodrcimet e para për edicionin e ri të Superligës. “Minatorët” kanë arritur marrëveshje me Ervin Kacar dhe Kreshnik Nebihun. Ky i fundit rikthehet nga kampionati shqiptar, kurse Kacar vjen nga Novi Pazari.

Njoftimi i plotë i 89-shit

KF Trepça’89 nënshkruan me dy futbollistë

20.08.2020 KF Trepça’89 zyrtarizon dy prurjet e reja në ekipë.

Ervin Kacar
I lindur më 10.08.1991 Novi Pazar.
Luan në pozicionin e mbojtësit të djathtë por gjithashtu mund të luaj dhe përpara si mesfushor i krahut të djathtë.

Ish-lojtari i KF Ferizajit në sezonën 2018/19 ku ishte pjesë e klubit për 6 muaj dhe bëri paraqitje shumë të mira.

Ish-futbollisti i FK Josanica (2011-14, 2015/16),
AS Koma (2014/15), Novi Pazar (2016/17, 2019-20), Podeba Prilep (2017),
OFK Petrovac (2017/18), KF Ferizaj (2018/19)
FK Tutin (2019/20).

Kacar për kohën më të madhë të karrierës së tij ka qenë lojtarë i ligave Serbe ku ka lujatur për Super ligën Serbe gjithashtu edhe për ligën e parë.

Kreshnik Nebihu
I lindur më 06.18.1997

Mesfushori Mitrovicas rikthehet në vendlindje, pas një viti të sukseshëm personal në Shqipëri tek FC Flamurtari Vlorë edhe pse ekipa nga Vlora ra nga Superiora Shqiptare Kreshnik Nebihu bëri disa paraqitje mjaftë të mira ku u paraqitë në 27 ndeshje kampionale ku gjithashtu shënoi një gol dhe në një ndeshje në Kupën Shqiptare.

Ish-futbollisti i KF Hajvalia (2013/14), SC Gjilani (2014/15), KF Drenica (2015/16),
CFR Pforzheim (2016/17), KF Vushtrria (2017/18), KF Trepça (2018/19),
FC Flamurtari (2019/20).

Nebihu që në moshë të re ishte pjesë e disa ekipeve Kosovare ku bëri mjaftë paraqitje, ai për një vit ishte gjithashtu pjesë e ekipës Gjermane CFR Pforzheim e cila garon në ligën e pestë në Gjermani dhe së fundmi pjesë e Kampionatit Shqiptarë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Prishtina fiton pa problem ndaj Arbërisë

Prishtina ka shënuar fitoren me rezultatin 2:0 ndaj Arbërisë të shtunën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kryeqytetasit me...

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Recent Comments