No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sonte Gjilani debuton në Evropë (frikë nga rezultatet e testeve!)

Sonte Gjilani debuton në Evropë (frikë nga rezultatet e testeve!)

Gjilani sonte shkruan historinë e klubit. Nënkampionët luajnë ndeshjen e parë ndërkombëtare në kuadër të kualifikimeve për Ligën e Evropës.

Ekipi i Gentjan Mezanit do të përballet me modestët e Tre Pennes në San Marino.

Ndeshja që do të zhvillohet në stadiumin e atjeshëm kombëtar dhe do të fillojë prej orës 21:00.

Gjilanasit kanë udhëtuar me dy mungesa, Keita dhe Plaku.

Ndërkohë, sot skuadra do të marrë edhe rezultatet e testeve për Covid-19, me shpresën që s’do t’i ndodhë ajo që i ndodhi Dritës e Prishtinës.

Lajm i mirë është fakti që sfida do të transmetohet drejtpërdrejtë nga Radio Televizioni i Kosovës.

Gjilani është favorit absolut për këtë ndeshje, marrë parasysh që ka dukshëm futbollistë më kualitativ në ekip.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments