No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Sërish një rast pozitiv te Prishtina në testet e kryera në IKSHPK!

Sërish një rast pozitiv te Prishtina në testet e kryera në IKSHPK!

Në 27 testimet e reja të Prishtinës për Covid-19 ka dalë një rast pozitiv. Lajmi është bërë i ditur nga IKPSHK.
Me kërkesë të KF Prishtina sot, me datën 20.08.2020, IKSHPK ka kryer testimin për prani të SARS-CoV-2 te anëtarët e ekipit të dytë të Prishtinës dhe nga 27 të testuar një ka rezultuar pozitiv dhe për këto rezultate është informuar menaxhmenti i KF Prishtinës. Futbollisti tashmë është larguar nga lista e “përforcimve” të Evropës, teksa klubi po shiqon të huazojë disa futbollistë të tjerë. Futbollistët dhe stafi i klubit do të testohen edhe njëherë para nisjes për në Gjibraltar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments