No menu items!
Ballina KRYESORE Rasti Rexha "bankroton" Besën e Pejës!

Rasti Rexha “bankroton” Besën e Pejës!

Përmbaruesi ia ka bllokuar xhirollogarinë FC Besa. Në fakt, klubi pejan i detyrohet 20,856 € futbollistit Kastriot Rexha. Ky i fundit tashmë e ka fituar një tjetër procedurë gjyqësore ndaj ish-ekipit të tij Besës së Pejës. Futbollisti ishte drejtuar te Përmbaruesi privat për të kërkuar marrjen e borxhit të klubit ndaj tij, raporton Sheshi. Nga kontrata e ‘firmosur’ nga dy palët, klubi i detyrohet futbollistit 20,856 euro. Tani pejanët janë të detyruar t’i paguajnë të gjitha shpenzimet e procedurave përmbarimore sipas zyrës tarifore të Odës së Përmbaruesve Privat të Kosovës. Klubit tashmë i është bllokuar xhirollogaria bankare dhe është e detyruar që t’i shlyejë borxhin futbollistit, në të kundërtën nuk do të mund të bëj asnjë qarkullim tjetër. Rexha ishte pjese e Besës së Pejës nga viti 2014 deri në vitin 2017, derisa kishte paditur prej kohësh klubin për shkak të obligimeve të pashlyera.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments