No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja pse Besmir Bojku nuk do të udhëtojë me Prishtinën në Gjibraltar

Ja pse Besmir Bojku nuk do të udhëtojë me Prishtinën në Gjibraltar

Trajneri i përkohshëm i Prishtinës, Ramiz Krasniqi, i cili do ta drejtojë skuadrën bardhekaltër në ndeshjen e së shtunës kundër Lincoln Red Imps, nuk do të ketë në dispozicion futbollistin e Feronikelit, Besmir Bojku. Arsyeja e mosudhëtimit të këtij lojtari me pjesën tjetër të futbollistëve “të përkohshëm” të Prishtinës qëndron tek fakti se lojtari ka qenë në formë huazimi te Feronikeli nga Shkëndija. Si rrjedhojë, klubi nga Drenasi nuk e ka të drejtën ta huazojë një futbollist në një skuadër tjetër kur ai është në formë huazimi, raporton Futbolli.info nga burimet e klubit bardhekaltër. Ndeshja Lincoln Red Imps – Prishtina është planifikuar të zhvillohet të shtunën, me kusht që të gjithë lojtarët dhe stafi i Prishtinës të dalin negativ në testin për Covid-19.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments