No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK hap procesin e akreditimit për ndeshjet e shtatorit, numër i limituar...

FFK hap procesin e akreditimit për ndeshjet e shtatorit, numër i limituar i gazetarëve në ndeshje

Federata e Futbollit e Kosovës njofton se është hapur procesi i akreditimit të mediave për ndeshjet e shtatorit:

Moldavi – Kosovë (UEFA Nations League 2021) – 3 shtator, Stadiumi “Ennio Tardini”, Parma.

Kosovë U21 – Angli U21 (U21 Euro) – më 4 shtator 2020, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë.

Kosovë – Greqi (UEFA Nations League 2021) – 6 shtator, Stadiumi “Fadil Vokrri”, Prishtinë.

Aplikimi bëhet kreditim në linkun e mëposhtëm

https://ffk-media.com/

Afati i fundit për aplikim për ndeshjen Moldavi – Kosovë është 25 gusht, 2020.
Afati i fundit për aplikim për ndeshjet Kosovë – Greqi dhe Kosovë U21 – Angli U21, është 27 gusht, 2020.

Kërkesat e pranuara pas këtij afati FFK nuk do t’i merrë në shqyrtim.

Paraprakisht ju bëjmë me dije se kësaj radhe numri i të akredituarve do të jetë dukshëm më i vogël se sa në ndeshjet e kaluara për shkak të protokollit të UEFA-s për ndeshjet gjatë periudhës së pandemisë, që parasheh numër të limituar të personave pjesëmarrës në një ndeshje.

Vini re: Për ndeshjen Moldavi – Kosovë, organizatori ka paraparë akreditimin e vetëm 5 gazetarëve moldavë dhe 5 gazetarëve nga Kosova dhe nga dy fotoreporterë.

Njoftimin për statusin e kërkesës për akreditim do ta merrni deri me datën 1 shtator 2020.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments