No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica prezanton kryesinë dhe përforcimet, Bekim Jashari u premton pagat futbollistëve

Drenica prezanton kryesinë dhe përforcimet, Bekim Jashari u premton pagat futbollistëve

Kryetari i Komunës së Skënderajt, Bekim Jashari, ishte i pranishëm në prezantimin e kryesisë së re të klubit të Drenicës.

I pari i Skënderajt konfirmoi edhe një herë mbështetjen e komunës për klubin, me theks të veçantë lojtarët.

Kryesia e klubit bëri prezantimin para lojtarëve. Kryetar i është zgjedhur dje Ilir Veliqi.

Kryetari i Komunës, Jashari, u premtoi lojtarëve se nuk do të kenë probleme me pagat, derisa theksoi se edhe obligimi i mbetur nga edicioni i kaluar do të shlyhet.

Kryesia e re menjëherë ka prezantuar edhe gjashtë përforcimet e para për sezonin e ri të Superligës.

Kuqezinjtë prezantuan Lulëzim Doshlakun, Valdo Zeçaj, Gentrit Dumani, Albutrint Morina, Jeton Dushi dhe Gentrit Hasi.

Doshlaku e Dushi së fundi luajtën me Dukagjinin, Zeqaj e Dumani tek Flamurtari, kurse Morina tek Llapi.

Drenica pritet të emërojë së shpejti edhe trajnerin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments