No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Zyrtare: Ramiz Krasniqi trajner i përkohshëm i Prishtinës

Zyrtare: Ramiz Krasniqi trajner i përkohshëm i Prishtinës

Pasi që UEFA ka shtyrë ndeshjen e FC Prishtinës për të premten apo të shtunën dhe se klubi i kryeqytetit do të duhet të këtë një përbërje krejtësisht tjetër në këtë ndeshje, është caktuar edhe trajneri që do ta drejtojë Prishtinën në këtë ndeshje. Lajmin se Ramiz Krasniqi do të jetë trajner i përkohshëm i FC Prishtinës e ka lajmëruar edhe vet klubi i Prishtinës  

Është ky trajneri i Kosovës U19 që do ta drejtojë klubin më të trofeshëm në Kosovë në këtë ndeshje, Ramiz Krasniqi.

Ndeshja në mes të Lincoln Red Imps dhe Prishtinës ishte paraparë që të luhet të martën në kuadër të rrethit preliminarë por ajo u anulua për shkak se tetë lojtarë të klubit kosovar u testuan pozitivë me COVID-19.

Lajmin e ka konfirmuar FC Prishtina në faqen e vet zyrtare.

“Seleksionuesi i U19 të Përfaqësueses së Kosovës, ish-futbollisti i Prishtinës, ish-trajneri i Prishtinës (2001/02; 2006; 2010-2012; 2015; 109 ndeshje ka udhëhequr skuadrën), Ramiz Krasniqi, do t’i prijë skuadrës në ndeshjen që do të zhvillohet me Lincoln.

FC Prishtina falënderon ikonën e klubin, trajnerin Krasniqi, që ka pranuar të udhëheq skuadrën në këto kushte aspak normale.

Për listën e futbollistëve do të iu njoftojmë me kohë. Administrata e klubit në krye me përgjegjësen kryesore në kontakt me UEFA-n, Shkenca Goçi, po punon maksimalisht për t’i arritur afatet e protokolleve të kërkuara nga UEFA dhe sapo të mbyllen të gjitha procedurat do të informoheni gjerësisht”, thuhet në këtë komunikatë të Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Barcelona fiton Kupën e Spanjës, turpëron në finale Athletic Bilbaon

Barcelona është fitues e trofeut të Kupës së Spanjës. Kataluanasit të udhëhequr nga Lionel Messi kanë triumfuar bindshëm me rezultat 4:0, për...

Messi dy gola në 4′ minuta

Nuk mund të mungonte ai, Leo Messi! Finalja e Kupës së Mbretit në Spanjë ka dhuruar spektakël nga ekipi i Barcelona-s, që pas një...

GOLI i VITIT! Nga Turqia vjen diçka e jashtëzakonshme, as në ‘Play Station’ ndoshta

Galatasaray ka fituar sot jashtë fushë në Izmir përballë ekipit vendas duke vazhduarkështu garën për titull që për momentin sheh Besiktas në...

Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A

Futbollisti shqiptar Nedim Bajrami po vazhdon me formën  e mirë te Empoli, duke e drejtuar skuadrën drejt Serie A.

Recent Comments