No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR FFK trajnon klubet për platformat "FIFA Connect" dhe "FIFA TMS"

FFK trajnon klubet për platformat “FIFA Connect” dhe “FIFA TMS”

Federata e Futbollit e Kosovës, sot, është duke e mbajtur trajnimin online me administratorët e klubeve të Superligës dhe Ligës së Parë rreth platformave të regjistrimit të lojtarëve “FIFA Connect” dhe “FIFA TMS”.

Në hapje të këtij trajnimi të gjithë të pjesëmarrësit i përshëndeti presidenti i FFK-së, Agim Ademi, i cili ua shpjegoi administratorëve të klubeve rëndësinë e këtyre platformave elektronike si dhe ritheksoi përkrahjen e vazhdueshme që FFK do ta japë për klubet.

Me këtë rast, presidenti Ademi potencoi se FFK është duke i bërë të gjitha përgatitjet për edicionin e ri të garave që është paraparë të nisë më 12 shtator dhe me këtë rast kërkoi edhe nga klubet që të punojnë intensivisht për një nismë sa më të mbarë në këto kushte dhe rrethana të vështira si pasojë e pandemisë Covid-19.

Ky trajnim për klube po realizohet nga zyrtarët e FFK-së: Dardan Sadiku, Arta Osmani dhe Zgjim Sojeva. Gjatë këtij trajnimi po diskutohet rreth regjistrimit të lojtarëve vendorë, transferet vendore e ndërkombëtare si dhe për programet e solidaritetit të FIFA-s.

Artikulli paraprakGjilani arrin në San Marino
Artikulli i ardhshëmTuchel: Treguam urinë tonë

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Agnelli pranon se Superliga Evropiane mori fund

Andrea Agnelli, presidenti i Juventusit ka pranuar se Superliga Evropiane nuk mund të vazhdojë siç ishte planifikuar pa gjashtë klubet nga Premier League. Agnelli...

Ceferin i lumtur: E admirueshme ta pranosh gabimin, vazhdojmë së bashku

Sot në mëngjes, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, tha fjalën e tij mbi njoftimin zyrtar për shtyp se klubet u tërhoqën nga...

Pas tërheqjes së anglezëve, Superliga pezullohet zyrtarisht: Do ta rimodelojmë projektin

Nga siguria totale në zbritjen vertikale. Për disa orë projekti i Superligës u shemb në vetvete. Protesta të gjalla nga trajnerë dhe...

Recent Comments