No menu items!
Ballina KRYESORE Drenica bëhet me kryesi të re, ja kush do ta drejtojë atë

Drenica bëhet me kryesi të re, ja kush do ta drejtojë atë

Drenica ka zgjedhur kryetarin e ri. Kuqezinjtë do të drejtohen nga Ilir Veliqi.

Më poshtë njoftimi i klubit me emrat e kryesisë së re:

Sot është mbajtur mbledhja e antarëve të KF Drenica, ku janë zgjedhur organet e reja drejtuese të klubit.

Në rolin e kryetarit të klubit është zgjedhur biznesmeni, z. Ilir Veliqi, i cili ishte kryetar i klubit edhe në vitin 2018.

Anëtarët tjerë të bordit janë: Rexhep Birinxhiku, Ismet Mustafa, Ilaz Halili, Hajrullah Lushtaku, Haradin Deliu, Bashkim Rushiti, Lulzim Fazliu, Albert Lushtaku dhe Nazmi Xani, Avdi Tahiraj.

Nënkryetar i klubit është zgjedhur: z. Rexhep Birinxhiku

Drejtor Sportiv i klubit është zgjedhur: z. Lulzim Fazliu

Rol vendimtar në këtë mbledhje si gjithmonë pati kryetari i Komunës së Skenderajt, z. Bekim Jashari, si dhe Drejtori i Kulturës Rinisë dhe Sportit së Skenderajt, z. Abdyl Ymeri të cilët i dhanë mbeshtetje të plotë organëve të reja drejtuese, duke ju uruar suksese.

Ndërsa bordi i ri, tashmë do të angazhohet për konsolidimin e skuadrës dhe kryesisë për t’u përgatitur për edicionin e ri të garave 2020/2021”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Manchester City blindon Foden me një rrogë marramendëse

Phi Foden ka shpërthyer. Në përballjen e dyfishtë kundër Borussia Dortmund në çerekfinalet e Champions League ka qenë vendimtar në të dy ndeshjet, për...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Recent Comments