No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Bayerni kthehet në finale pas 7 vitesh, e mposht Lyonin pa problem!

Bayerni kthehet në finale pas 7 vitesh, e mposht Lyonin pa problem!

Mision thuajse i përmbushur! Bayern Munich shkon në finalen e Champions League dhe eliminon surprizën e bukur Lyon, që megjithatë del me kokën lart nga një kompeticion ku ranë “koka big” (Real, Manchester City, Barcelona, Juventus).

Skuadra e Rudi Garcia u likuidua 3-0 nga djemtë e Hansi Flick, që do të gjejnë në finalen e madhe të Lisbonës PSG e Mbappe dhe Neymar, por megjithatë sulmuan dhe provuan të frikësonin gjermanët.

Pas një pjese të parë në ekuilibër total, ku madje në minutat e para Lyon i futi të dridhurat Bayern, me disa raste radhazi, Gnabry do të shpikte një gol të pamundur, duke dyfishuar më pas…

Leëandoëski nuk u duk në ditën e tij më të mirë, duke shpërdoruar, teksa personazhi negativ i mbrëmjes franceze ishte Ekambi, me një shtyllë dhe një rast që në 45’ e dyta mund të hapte ndeshjen.

Në fund, polaku i Bayern realizoi edhe 3-0, duke shënuar me kokë, specialiteti i tij!

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments