No menu items!
Ballina SPORTE TJERA US Open merr një tjetër goditje

US Open merr një tjetër goditje

Pak orë pasi fitoi turneun e Pragës, tenistja rumune Simona Halep, numri 2 në botë, ka marrë vendimin për të mos luajtur në grand slam e US Open, që nis më 31 gusht. “Pasi u mendova gjatë dhe analizova të gjithë faktorët, vendosa të mos udhëtoj në Nju Jork”, tha Halep.

“Gjithnjë kam thënë se do të vija mbi të gjitha shëndetin tim, ndaj preferoj të qëndroj në Europë dhe të stërvitem këtu. E di mqë në Amerikë kanë punuar fort për këtë turne, për të organizuar një event të sigurt”, tha Halep, fituese e dy grand slam në karrierën e saj (Roland Garros-2018 dhe Wimbledon-2019).

Në këtë turne, te femrat, do të mungojnë për shkak të pandemisë së Covid-19 edhe numri 1 në botë, Ashleigh Barty, kampionia në fuqi Bianca Andreescu, Elina Svitolina, Kiki Bertens dhe Belinda Bencic. Pra, do të mungojnë 6 nga 20 tenistet më të mira në botë. Te meshkujt do të mungojnë Roger Federer e Rafael Nadal.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments