No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Terr informativ; Edhe Prishtina si Drita, dështim total në informimin e publikut

Terr informativ; Edhe Prishtina si Drita, dështim total në informimin e publikut

Ndeshja kualifikuese për Ligën e Evropës mes Lincoln dhe Prishtinës është pezulluar.

Vendimi është marrë nga UEFA dhe autoritetet e atjeshme, përcjellë Gazeta Olle.

Pavarësisht zhvillimeve të jashtëzakonshme në Gjibraltar, Prishtina nuk ka publikuar ende asnjë lajm në faqen zyrtare.

Njëjtë si Drita në Zvicër, edhe Prishtina sot ka dështuar totalisht në informimin e publikut.

Përtej mediave, më shumë informata rreth ndeshjeve të skuadrave vendore kanë dhënë kundërshtarët e Dritës dhe Prishtinës, Inter d’Escaldes dhe Lincoln, që në këtë aspekt, besoni apo jo, janë treguar superiore ndaj klubeve tona!

Futbollistët e Prishtinës janë lënë jashtë hotelit ku ishin vendosur.

Prishtinasit po presin për t’u nisur drejt airoportit të Gjibraltarit.

Zyrtari i Prishtinës, Kushtrim Sopa, ka konfirmuar që skuadra do të kthehet në shtëpi.

“Shteti i Gjibraltarit nuk e ka lejuar zhvillimin e ndeshjes, ani pse ne i patëm të gatshëm lojtarët për të nisur takimin”, deklaroi Sopa për “RTK”.

“Skuadra tani do të marrë rrugën për t’u kthyer drejt Kosovës”, shtoi ai.

Prishtina mbetet në pritje të vendimit final të UEFA-s për fatin e takimit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments