No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lippi parashikon fituesin e Champions-it

Lippi parashikon fituesin e Champions-it

“Në fund, unë mendoj se Bayern Munich do ta fitojë Champions-in e këtij edicioni. Por, çfarë emocionesh, çfarë shfaqjesh kemi parë në këtë fazë finale! Ka ende shumë kampionë në garë dhe dy ekipe, që po jetojnë një përrallë”. Marcello Lippi është duke e shijuar Ligën e Kampionëve si spektator: “Unë kam vetëm një keqardhje të madhe: eleminimin e Atalantës. Skuadra bergamaske do të kishte bërë paraqitje të shkëlqyeshme në këtë kuartet gjysmëfinalist”.

Pastaj, trajneri kampion bote me Italinë më 2006 përforcoi idenë e tij, se bavarezët janë favoritë absolutë për trofeun e lakmuar: “Në fund të fundit, unë mendoj se skuadra bavareze do të triumfitojë. Ky Bayern duket si një makinë futbolli e përsosur. Ata luajnë me njëqind në orë, kanë ekuilibër dhe cilësi në çdo repart”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ky është futbollisti me çmimin më të lartë në Superligën e Kosovës

Forma fenomenale nga Mirlind Daku në këtë sezon i është rritur edhe vlera në treg, ku nga 300 mijë euro, tani ka...

Barça dhe Juventus, luftë e ashpër për Kun Agüero

Sikurse shkruan sot katalanasja “Sport”, Barça ka vendosur të futet në garë për Kun Agüero. Pas disa ditësh reflektimi, klubi Blaugrana duket i bindur:...

B*OMBA NGA SPANJA: “Mbappe do të luajë te Reali sezonin tjetër”

Kylian Mbappe dhe Real Madrid do të bashkohen së shpejti. Bomba e lëshuar nga emisioni “Chiringuito” në Spanjë ka bërë xhiron e rrjeteve sociale. Ka...

Kjo është arsyeja e mungesës së Ramosit në ndeshjen kundër Liverpoolit

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Mbrojtësi spanjoll është duke u shëruar nga lëndimi...

Recent Comments