No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Koeman zbulon negociatat me Barcelonën, mungon veç firma

Koeman zbulon negociatat me Barcelonën, mungon veç firma

Ronald Koeman është në Zeist, selia e Federatës Hollandeze të Futbollit (KNVB). Që atje ka folur rreth largimit të tij si trajner i kombëtares portokalli dhe nënshkrimit me Barcelonën. Kur u pyet për rikthimin e tij në klubin katalanas, trajneri në fjalë tha: “Po, unë do të dëshiroja, por do të jetë përfundimtare vetëm kur firma të jetë hedhur në kontratë. Deri atëherë nuk mund të them asgjë për këtë. Edhe nëse do të doja”.

Në Zeist askush nuk dyshon se Koeman do të largohet nga kombëtarja, sipas shtypit holandez. Në fakt, Grau, CEO i Barçës, dje negocioi operacionin me federatën hollandeze. Koeman ka një kontratë aktuale me KNVB, por me një klauzolë që mund t’i ndërpresë marrëdhëniet e punës me ekipin kombëtar nëse Barcelona troket në derën e tij. Kjo klauzolë ishte e zbatueshme vetëm pas “Euro 2020”, por rrethanat kanë ndryshuar, pasi turneu u zhvendos më 2021.

Barcelona, gjithashtu, trokiti në derën e Koeman në janar, por ai e kundërshtoi propozimin. Koeman, 57 vjeç, luajti për Barcelonën nga viti 1989 deri më 1995 dhe i dha asaj Champions-in e parë më 1992, me golin e tij në finale kundër Sampdoria.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidenti i La Liga “shuplakë” Perezit: U tregove injorant

Kjo goditje vjen për kreun e Realit të Madridit pasi ka marrë fund ideja e krijimit të kompeticionit të ri.

Werder Bremen – Mainz, Rashica startues – formacionet zyrtare

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Mainzit në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të kampionale në Bundesliga.

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Recent Comments