No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Ja emrat e lojtarëve që rezultuan pozitiv te Prishtina, publikohen formacionet e...

Ja emrat e lojtarëve që rezultuan pozitiv te Prishtina, publikohen formacionet e ekipeve

FC Prishtina ka marrë tejet lajme negative në prag të sfidës paraeleminatore në Ligën e Evropës ndaj Lincoln Red Imps derisa tetë futbollistë kanë rezultuar pozitiv në testet për “COVID-19”.

Shumë prej këtyre futbollistëve janë pjesë e formacionit bazë, ndërkohë që tashmë ata janë lënë jasht listës së futbollistëve të ftuar për këtë ndeshje

Armend Thaqi, Lorik Boshnjaku, Oto John, Diar Miftaraj, Alban Muqiqi, Eglant Haxho, Leotrim Bekteshi dhe Besnik Krasniqi janë lojtarët që kanë rezultuar pozitiv, shkruan Sheshi.

Megjithatë, ‘bardhekaltërit’ kanë mbledhur forcat dhe kanë bërë 11-shen startuese me shumë modifikime, derisa bie në sy zhvendosja e disa futbollistëve.

 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments