No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dridhet Interi; “Lautaro do të zëvendësojë Aguero te Manchester City”

Dridhet Interi; “Lautaro do të zëvendësojë Aguero te Manchester City”

Manchester City duhet ta mposhtë Barcelonën në garën për nënshkrimin e Lautaro Martinez, thotë Owen Hargreaves, me sulmuesin e Interit që konsiderohet pasardhësi i përsosur i Sergio Aguero në “Etihad Stadium”. Një bomber argjentinas është duke gjeneruar shumë biseda transferimi në merkaton e kësaj vere, ndërsa një tjetër ka hyrë në 12 muajt e fundit të kontratës së tij te Manchester City. Për të ka filluar numërimi mbrapsht, pasi do të dalë lojtar i lirë në vitin 2021.

Pep Guardiola është plotësisht i vetëdijshëm se një sulmues tjetër i sprovuar do t’i kërkohet të mbushë këtë zbrazëti të konsiderueshme në Manchester. Aguero ka luajtur me “qytetarët” gjatë 9 viteve, duke u bërë golashënuesi kryesor i klubit në këtë proces. Gjetja e zëvendësuesit të përshtatshëm për amerikano-jugorin nuk do të jetë e lehtë, por një bashkatdhetar i tij mund të jetë ideali për këtë punë.

Lautaro ka treguar me Interin se është një superstar në realizim, me dy gola të tjerë të shtuar në llogarinë e tij mbresëlënëse për sezonin 2019-2020, realizuar kundër Shakhtar Donetsk. Nëse do të largohet nga “San Siro”, 22-vjeçari emocionues duket se synon “Camp Nou”. Barça e ka argjentinasin një nga objektivat kryesorë të merkatos, pasi e sheh si pasues ideal të Luis Suarez në Katalonjë, por ende nuk është bërë asnjë marrëveshje.

Kjo mund të jetë mbajtja e derës së hapur nga zikaltrit për ofertues më të mirë, në aspektin financiar. Hargreaves është i mendimit se Manchester City duhet t’i bashkohet “gjuetisë” për një sulmues të tillë, me potencial për të tashmen dhe të ardhmen.

Ish-mesfushori i “Blues” i tha “BT Sport”: “Unë e di se Manchester City po kërkon një zëvendësues për Aguero. Lautaro Martinez është lojtari ideal për këtë pozicion. Ai ka gjithçka, është i shkathët, një finalizues vdekjeprurës. E përsëris, ai ka gjithçka, edhe pse është vetëm 22 vjeç.

Lautaro është lloji i lojtarit që i bën punë Barcelonës dhe Manchester City në të njëjtin rol. Secila skuadër do të merrte një lojtar me të vërtetë të veçantë. Të presim e të shohim si do të evoluojë kjo pistë mjaft intriguese e merkatos”.

Interi kuptohet se nuk ka dëshirë të ndahet me Lautaro, pasi kërkon të mbajnë një repart sulmues të frikshëm, që përfshin gjithashtu Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez, por një ofertë e madhe parash vështirë të refuzohet në këtë kohë krize të madhe prej pandemisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments