No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Anulohet ndeshja Lincoln Red Imps vs. Prishtina, bardhekaltrit afër eleminimit

Anulohet ndeshja Lincoln Red Imps vs. Prishtina, bardhekaltrit afër eleminimit

Dueli ndërmet Lincoln Red Imps dhe Prishtinës nuk do të zhvillohet përfundimisht. Shkak për këtë janë bërë tetë futbollistë të klubi kryeqytetas të cilët kanë rezultuar pozitiv në testet për “COVID-19”.

Autoritetet e Gjibraltarit nuk kanë lejuar që ndeshja të zhvillohet edhe pse ekipi i FC Prishtinës ka patur për t’u rikthyer menjëherë pas ndeshjes.

UEFA ende nuk ka dalë me një vendim zyrtar, mirëpo tashmë ajo që dihet është se ndeshja nuk do të zhvillohet.

Futbollistët dhe stafi i Prishtinës aktualisht ndodhen jashtë hotelit ku kanë qenë të akomoduar dhe janë në pritje të shkuarjes në aeroport dhe kthimit në Kosovë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments