No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Altafini: Iku Pele nga Santos, pse jo Messi nga Barcelona?!

Altafini: Iku Pele nga Santos, pse jo Messi nga Barcelona?!

Duke folur për “Radio Sportiva”, José Altafini u ndal te momenti që po kalon Interi, i cili siguroi mbrëmë finalen e “Europa League”, pasi mundi 5-0 Shakhtar: “Interi ka luajtur shumë mirë kohët e fundit dhe duhet të pendohet që ka humbur disa pikë, përndryshe mund të kishte fituar titullin në Serie A. Në “Europa League”, zikaltrit mund të fitojnë trofeun, duke nderuar edhe futbollin italian”.

Më tej, disa fjalë edhe për Leo Messin, që lidhet me një kalim tek Interi: “A mund të largohet ai nga Barcelona? Nëse Pele u largua nga Santos, përse jo ai… Sipas mendimit tim, një lojtar i shkëlqyer nuk mund të qëndrojë në të njëjtin ekip përgjithmonë. Pas disa vitesh stimujt mungojnë. Ai duhet të bëjë si Ronaldo dhe Neymar, ta provojë veten diku tjetër”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments