No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zyrtare! Roma i kalon presidentit të 25-të në histori për 591 milionë...

Zyrtare! Roma i kalon presidentit të 25-të në histori për 591 milionë euro

Roma e re lindi, në orën 15:30 të kësaj të hëne. Dan Friedkin është bërë zyrtarisht pronari i ri i klubit verdhekuq. Këtë mëngjes, në orën 11:00, avokatët e Pallotta dhe Texan u lidhën me telekamera nga Roma, Londra dhe Huston për të mbyllur përfundimisht transferimin e pronësisë dhe për të emëruar zyrtarisht Friedkin si presidentin e 25-të të historisë së kryeqytetasve italianë. Në katin e pestë të ndërtesës numër 66, në selinë e DLA Piper, avokatët e palëve mbyllën marrëveshjen me vlerë 591 milionë euro.

I pari që mbërriti, rreth orës 10:00, ishte avokati i ULAK, Claudio D’Alia. Më pas, përfaqësuesit e studiove të ndryshme dhe Gianluca Cambareri, anëtar i Bordit të Drejtorëve të Romës. Në orën 11:45 të mëngjesit mbërriti CEO, Guido Fienga, dhe nënkryetari Mauro Baldissoni.

Në orën 12:30 një pushim i vogël në zyrat e Romës. Dy kamerierë nga një restorant jo shumë larg “Piazza di Spagna” sollën dy tabaka me proshutë dhe mozarela, sanduiçe “caprese” në katin e pestë të ndërtesës numër 66, si dhe 35 sallata frutash. Një ndalesë pune për drekë, para se të mbyllnin tarnsferimin e Romës te pronari i ri në orën 15:30. Njoftimi zyrtar do të arrijë me mbylljen e tregut të aksioneve.

Në orët e ardhshme do të zhvillohet konferenca përkatëse, e cila do të shohë Guido Fienga dhe Mauro Baldissoni aktivë në Romë. Në fund të ditës, megjithatë, një video do të transmetohet në kanalet e klubit verdhekuq me përshëndetjen e parë të presidentit të ri për tifozët e Romës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments