No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Vidal merr ofertë nga gjysmëfinalistët e Champions-it

Vidal merr ofertë nga gjysmëfinalistët e Champions-it

Arturo Vidal është në listën e transferimeve të Barcelonës dhe duket se, të paktën, atij nuk do t’i mungojnë ofertat. Siç shkruajti në orët e fundit gazeta kiliane “La Cuarta”, PSG e ka kontaktuar futbollistin për ta bërë pjesë të vetën në sezonin e ardhshëm. Sipas këtij informacioni, drejtuesit e parizienëve, gjysmëfinalistë të Champions-it, për momentin kanë vetëm kontakte, që presin lëvizjet që mund të ndodhin brenda Barcelonës dhe ndryshimet e parashikuara në skuadrën katalanase.

Sidoqoftë, duhet të mbahet mend se para debutimit kundër Bayern Munich, mesfushori kilian e kishte shprehur qëllimin e tij për të qëndruar në klubin katalanas. Ngjarjet e fundit, megjithatë, mund ta ndryshojnë këtë mendim. Arturo Vidal ka një kontratë aktuale me Barcelonën, ​​por disa klube kanë pyetur për të. Tani është PSG, që e dëshiron mesfushorin. Ajo që duket më e rëndësishmja, kampionët e Francës kanë likuiditet për të marrë përsipër shërbimet e kilianit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments