No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Trajner kroat në stafin e Pirlos. Zbulohet stafi i plotë teknik i...

Trajner kroat në stafin e Pirlos. Zbulohet stafi i plotë teknik i Juventusit

Pas Andrea Pirlos si trajner, Juventusi mund të zyrtarizojë një rikthim tjetër, që do t’i kënaqte tifozët bardhezinj. Fjala është për Igor Tudor, ish-mbrojtës i “Zonjës së Vjetër” midis viteve 1998 dhe 2007. Sipas “Sky Sport”, kroati i tha “po” propozimit të “Maestro” për ta pasur atë në stafin e tij. Mbetet të mësohet roli i saktë që ai do të duhet të luajë, edhe pse të gjitha të dhënat sugjerojnë se do të jetë bashkëpunëtori teknik i Pirlos.

Sidoqoftë, Tudor së pari do të duhet të çlirohet nga Hajduk Split, të cilin e mori përsipër që nga 1 janari i kaluar, duke e marrë atë në vendin e pestë në kampionatin kroat. Në të kaluarën, Tudor ka trajnuar edhe Galatasaray me Udinese, duke i shpëtuar friulianët dy herë radhazi nga zbritja prej Serie A.

Stafi teknik i Pirlos (i cili, së fundi u takua me menaxhmentin bardhezi për ta diskutuar këtë) duket se do të përbëhet si më poshtë: përveç Tudor, të lartpërmendurit, Roberto Baronio (zv), Paolo Bertelli (trajner atletik), Claudio Filippi (trajner i portierëve) dhe Antonio Gagliardi (analist i ndeshjeve).

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments