No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Serie A pranë hapjes së stadiumeve – Nga ky muaj do të...

Serie A pranë hapjes së stadiumeve – Nga ky muaj do të lejohen tifozët

Sipas “Corriere Dello Sport”, federata italiane e futbollit dhe Seria A po punojnë që të hapin stadiumet për tifozët në raundin e tretë të sezonit 2020-2021.

Gazeta italiane pretendon se federata italiane dhe Seria A po përpiqen të sjellin tifozët në stadium për sezonin e ri në javën e tretë të Serisë A.

Vetëm një e treta e stadiumit do jetë e hapur për tifozët, të cilët do i nënshtrohen një protokolli të detajuar shëndetësor.

“Corriere Dello Sport” zbulon se Seria A mund të hapë dyert e stadiumeve për tifozët me 3 ose 4 tetor.

Nga ky vendim do përfitojë edhe kombëtarja italiane e futbollit e cila luan miqësore në datat 7 dhe 15 tetor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Reagon Dajaku: Mos përhapni dezinformata, nuk e kam refuzuar Kosovën

Futbollisti shqiptar me pasaportë gjermane, Leon Dajaku ka reaguar përmes një postimi në Instagram duke deklaruar se ende nuk ka vendosur se...

Kombëtarja shqiptare, 3 milionë euro për Botërorin! Zbulohet premioja nga FSHF për kualifikimin historik

Shqipëria ka nisur edicionin kualifikues drejt Botërorit, “Katar 2022”. Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë bërë “detyrat e shtëpisë” sa u takon...

Mbyllet pa fitues ndeshja Everton – Tottenham

Me ndeshjen Everton – Tottenham që është zhvilluar sonte është hapur java e 32-të në Premierligën angleze. Sfida ashtu...

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Recent Comments