No menu items!
Ballina SPORTE TJERA Portland siguron një vend në play off, sfidon Lakers në çerekfinale

Portland siguron një vend në play off, sfidon Lakers në çerekfinale

Portland është skuadra e fundit që siguron një vend në çerekfinalet e play off-it, pas fitores 126-122 ndaj Memphis, në ndeshjen shtesë mes dy ekipeve.

Të dyja ekipet e mbyllën sezonin e rregullt me pikë të barabarta në Konferencën e Perëndimit, ndaj u desh një vend shtesë për vendin e tetë në këtë Konferencë.

Skuadra e Portland arriti të triumfojë falë dyshes Lillard-McCollum, që së bashkua realizuan 60 pikë.

Në çerekfinale, skuadra e Blazers do të luajë ndaj Lakers, ndërkohë që nesër do të nisin ndeshjet e para çerekfinale në të dyja Konferencat.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments