No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nesër Lincoln Red Imps - Prishtina, ja kush e transmeton!

Nesër Lincoln Red Imps – Prishtina, ja kush e transmeton!

Fituesi i Kupës së Kosovës, Prishtina do të ketë punë me skuadrën Lincoln Red Imps nga Gjibraltari, shkruan Sheshi.

Për dallim nga vitet e tjera, për shkak të pandemisë, ndeshjet nuk do të luhen me sistemin vajtje-ardhje, por me vetëm një takim.

Klubi i Lincoln Red në webfaqen e tyre zyrtare kanë informuar se takimi ndaj Prishtinës do të transmentohet në kanalin e tyre në youtube:

“Loja do të fillojë në ora 18.00, por për shkak të situatës aktuale me Covid-19, ndeshja do të luahet me dyer të mbyllura në stadiumin “Victoria”. Nuk ka nevojë që ju të humbisni këtë takim, pasi që ne do ta transmetojmë lojën drejtpërdrejt në kanalin tonë zyrtar You Tube”, ka shkruar Lincoln Red Imps.

Ndërsa, klubi ‘kryeqytetas’ ka mësuar edhe emrin e gjyqtarit që do ta ndaj drejtësinë në ndeshjen e Ligës së Evropës, kundër Lincoln Red. UEFA gjyqtarin kryesor të ndeshjes e ka caktuar David Munro nga Skocia, me asistent Daniel McFarlane dhe Kylie Cockburn. Kurse gjyqtari i katërt Greg Aitken.

Takimi, Lincoln Red Imps – Prishtina do të zhvillohet me 18 gusht nga ora 18:00.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments