No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Munishi: Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo...

Munishi: Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo me traktorë!

Ismet Munishi mendon që Ballkani do të përfaqësonte më së miri futbollin kosovar në arenën ndërkombëtare.

Ai ka thënë që skuadra nga Suhareka do të ishte “Ferrari” në Evropë, përcjellë Olle.

Ndërkohë, sipas Munishit skuadrat e kualifikuara në Evropë sivjet, Drita, Gjilani dhe Prishtina, janë “traktorë”.

“Kosova është dashur të prezantohet në Evropë me Ferrari, e jo me traktorë”, deklaroi me mahi Munishi në Kanal10.

Munishi iu ka uruar suksese skuadrave vendore në arenën ndërkombëtare.

Drita, Gjilani dhe Prishtina do të luajnë në kualifikimet e Ligës së Evropës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments