No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Klopp parashikon finalen e Champions-it, zbulon të ardhmen e tij

Klopp parashikon finalen e Champions-it, zbulon të ardhmen e tij

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, në një intervistë të dhënë për faqen gjermane “Sportbuzzer”, foli për të ardhmen e tij në vitin 2024: “Me Liverpool-in kemi filluar të fitojmë. Duam të fitojmë shumë më tepër tituj. Çfarë do të bëj, kur të mbarojë kontrata ime aktuale në vitin 2024? Do të marr një vit pushim, pastaj do të pyes veten nëse më mungon futbolli. Nëse nuk do të më mungojë, do të ndalem së bëri trajnerin”.

Trajneri gjerman, i cili fitoi në Ligën e Kampionëve vitin e kaluar dhe Premier League këtë sezon, foli për mundësinë e largimit nga karriera e tij stërvitore: “Ai që nuk do të më mungojë është tensioni para ndeshjes”. Klopp komentoi edhe gjysmëfinalet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve: “Një derbi mes Bayern Munich dhe Leipzig në finale? Përse jo? Bayerni është në formë të pabesueshme. Edhe Leipzig, gjithashtu, bëri shumë mirë në çerekfinale kundër Atletico Madrid”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments