No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR “Je i shkarkuar”/Humbja e turpshme lë Barçën pa trajner

“Je i shkarkuar”/Humbja e turpshme lë Barçën pa trajner

Barcelona duhet të zgjedhë trajnerin e ri. Quique Setien është shkarkuar, sikurse raportojnë në Spanjë. Presidenti Josep Maria Bartomeu ia ka komunikuar vendimin.

Tashmë ai duhet të zgjedhë mes tre kandidaturave se kush do të jetë trajneri i ri. Legjenda Xavi mbetet sërish në listë dhe normalisht që do të donte ta drejtonte skuadrën ku bëri histori si lojtar.

Ronald Koeman gjithashtu e ka shprehur hapur dëshirën për të qenë në pankinën e katalanasve, kurse emri tjetër në tavolinën e Bartomeut është argjentinasi Maurizio Pochettino.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments