No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Inter shkatërron Shakhtarin, ia ndërprenë ëndrrën evropiane

Inter shkatërron Shakhtarin, ia ndërprenë ëndrrën evropiane

Inter – Sevilla do të jetë finalja e këtij edicioni në Europa League, më 23 gusht. Skuadra e Antonio Contes e ka gjunjëzuar Shakhtar Donestskun, me rezultat 5:0. Nga dy gola në këtë fitore për zikaltrit i shënuan Lautaro Martinez dhe Romelu Lukaku, derisa me një gol kontribuoi Danilo D’Ambrosio. Kjo është ndeshja e dhjetë radhazi që Lukaku shënon në Ligën e Evropës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments