No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dështimi i marrëveshjes, miku i Ragnick zbulon arsyen e vërtetë

Dështimi i marrëveshjes, miku i Ragnick zbulon arsyen e vërtetë

Kalimi i Ralf Ragnick te Milani ishte thuajse i sigurt, por në fund gjithçka dështoi. “Faji” është i Piolit që po merr rezultate dhe po bën paraqitje të mira. Gjermani nuk pranoi të riniste revolucionin te Milani, pasi nuk donte të rrezikonte reputacionin e tij.

Një vendim i tillë nuk ishte aspak surprizë për ish-zbuluesin e talenteve te Milani, Massimo Morales. Ai thotë se e dinte se Ragnick do të refuzonte një kalim të tillë. “Unë do të isha pjesë e stafit të Rangnick në Milani. E dija më parë se nuk mund të arrihej një marrëveshje dhe ishte zgjedhja e Ralf të tërhiqej nga ajo lëvizje.

“Ai donte të bënte thjesht rolin e trajnerit”, – tha ai. Duket se gjermani nuk ka dashur të marrë përsipër aq shumë përgjegjësi për rindërtimin e Ragnick, prandaj e ka refuzuar një mundësi të tillë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kurti: Xhudistet janë bërë sinonim i fitoreve dhe gëzimeve tona

Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar xhudistet tona, Distria Krasniqin dhe Nora Gjakovën për suksesin e arritur në Kampionatin Evropian në Lisbonë. Distria fitoi medaljen...

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Recent Comments