No menu items!
Ballina KRYESORE Albutrint Morina arrin marrëveshje me Drenicën, prezantimi çështje ditësh

Albutrint Morina arrin marrëveshje me Drenicën, prezantimi çështje ditësh

Pas largimit nga Llapi, Albutrint Morina është bërë shumë shpejtë me skuadër të re.

Mesfushori gjakovar ka arritur marrëveshje me klubin e Drenicës.

Lajmi është bërë i ditur nga burimet e Gazetës Olle pranë klubit kuqezi.

Kësisoj, Morina iu kthehet ngjyrave kuqezi pas dy aventurave në skuadrat tjera.

Ish-lojtari i Vëllaznimit fillimisht u transferua te Feronikeli, ku fitoi titullin kampion dhe Kupën e Kosovës, ndërsa më pas kaloi te Llapi.

Pos Morinës, Drenica ka arritur marrëveshje edhe me ish-lojtarin tjetër të Vëllaznimit i cili në edicionin e kaluar ishte pjesë e Dukagjinit, Jeton Dushin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments