No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sonte Man. United - Sevilla, ja formacionet e mundshme

Sonte Man. United – Sevilla, ja formacionet e mundshme

Sonte në orën 21:00 në Këln të Gjermanisë luhet gjysmëfinalja e para e Europa League. Manchester United dhe Sevilla përballen mes tyre dhe synojnë finalen. “Djajtë e Kuq” e kanë fituar në vitin 2017 për herë të parë dhe të fundit këtë trofe, kurse spanjollët janë rekordmenë.

Pesë herë e ka ngritur Sevilla trofeun e Europa League, madje tre prej tyre radhazi në periudhë 2014-2016. Sonte luftohet për finalen dhe trajneri Solskjaer i United ka menduar t’ia besoje portën Romeros, pas disa gafave të De Gea.

Ai pret shumë nga lojtarë si Pogba, Fernandez dhe talenti Greenwood, ndërkohë që nga krahu tjetër Sevilla do japë gjithçka, duke besuar te cilësitë e lojtarë si Ocampos e Suso, apo tek eksperienca e Banega.

Manchester United-Sevilla, formacionet e mundshme
MANCHESTER UNITED (4-2-3-1):
 Romero; Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams; Matic, Pogba; Greenwood, Fernandes, Rashford; Martial
SEVILLA (4-3-3):
 Bounou; Navas, Carlos, Kounde, Reguilon; Fernando, Jordan, Banega; Suso, En-Nesyri, Ocampos

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments