No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali sakrifikon një tjetër yll, Zidane i dyzuar / Lojtari bën rezistencë

Reali sakrifikon një tjetër yll, Zidane i dyzuar / Lojtari bën rezistencë

Real Madridi po kalon një moment shumë të vështirë, pasi nuk ka më siguri ekonomike. Drejtuesit kanë marrë goditje nga sponserat kryesorë si Adidas dhe Fly Emirates që nuk po përmbushin detyrimet e tyre për shkak të COVID-19.

Presidenti Florentino Perez ka nisur rindërtimin e stadiumit që kushton shumë dhe nga krahu tjetër nuk ka qenë i përgatitur për një bllokim të tillë të ardhurash. Emri i radhës që pritet të sakrifikohet nga kampionës pas Achraf Hakimit është Isco.

Ylli pritet të shitet për një shifër prej 40-50 milionë eurosh. Trajneri Zinedine Zidane nuk është shumë i bindur me një lëvizje të tillë, ndërsa në krahun tjetër problem mbetet lojtari. Ai nuk pranon largimin, por pavarësisht kësaj Reali është në pritje të ofertave,

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments