No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Presidenti Zhang vendos veton: Dua Messin tek Interi!

Presidenti Zhang vendos veton: Dua Messin tek Interi!

Ish-drejtori i Interit, Massimiliano Mirabelli, ka folur në lidhje me mundësinë e transferimit të Lionel Messit te skuadra zikaltër. Ai kujton se afrimi i argjentinasit është më shumë se një ëndërr për pronarin e klubit Steven Zhang.

“Kur isha tek Interi, presidenti Zhang foli në lidhje me merkaton dhe tha: ‘Dua Messin’. Ne u detyruam t’i shpjegojmë se nuk ishte e mundur për shkak të Fair Play-t financiar.

“Mund të siguroj se Messi është më shumë se një ëndërr për Interin. Ai ka vetëm 1 vit në kontratë dhe Barca nuk dëshiron që ta humbasë falas verën e ardhshme. Katalanasit do të marrin vendime të forta, por ata nuk do të donin ta humbisnin falas”, – tha ai.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments