No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Prandelli: Eliminimi i Juventus-it ishte i merituar

Prandelli: Eliminimi i Juventus-it ishte i merituar

Cesare Prandelli ka bërë një analizë të futbollit italian në një intervistë të dhënë për Il Giornale.

Për Juventus-n: “Në dy sfidat e luajtura kundër Lyon-it, mendoj se nuk e ka merituar të kualifikohet. Nuk e prisja shkarkimin e Sarri-t. Pirlo? Do ta kenë zgjedhur sepse e njohin si person”, ka thënë ish-trajneri i Italisë.

Për Inter-in: “Mund të fitojë Europa League, ka gjetur ekuilibër e Conte-s ndoshta ka ardhur për të motivuar skuadrën dhe klubin”.

Për Milan-in: “Ka bërë mirë që ka konfirmuar Pioli-n, i cili ka pasur ekuilibër”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments