No menu items!
Ballina KRYESORE Hamilton triumfon në Barcelonë: “Nuk e dija që ishte xhiroja e fundit”

Hamilton triumfon në Barcelonë: “Nuk e dija që ishte xhiroja e fundit”

Lewis Hamilton ka fituar Çmimin e Madh të Spanjës, me Max Verstappen që ka arritur të rezistojë dhe të sigurojë vendin e dytë.

Valtteri Bottas është renditur i treti pas një starti të keq.

Zhgënjen përsëri Ferrari, me Leclerc që nuk e ka mbyllur dot garën për shkak të problemeve në motor dhe Sebastian Vettel që ka dalë në vendin e shtatë.

“Uau, nuk e dija se ishte xhiroja e fundit. Isha shumë i përqendruar. Faleminderit djema”, ka thënë Hamilton menjëherë pas përfundimit të garës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments