No menu items!
Ballina KRYESORE Flamurtari nuk e liron Adem Maliqin të transferohet te Feronikeli

Flamurtari nuk e liron Adem Maliqin të transferohet te Feronikeli

E ardhmja e Adem Maliqit është në udhëkryq. Gazeta raportoi sot për marrëveshjen e tij me Feronikelin, ku problemi i vetëm ishte se lojtari aktualisht është nën kontratë me Flamurtarin.

Megjithatë, kuqezinjtë nuk e kanë ndërmend ta lirojnë Maliqin.

Drejtori i Flamurtarit, Agim Hasani, tha se Maliqi ka kontratë dhe do të mbetet në klubin kryeqytetas.

“Maliqi ka kontratë me klubin tonë edhe për një vit tjetër. Ne nuk do ta lirojmë që të shkojë askund”, deklaroi Hasani për Olle.

“Maliqi do të mbetet edhe edicionin e ardhshëm në skuadër sepse ka kontratë me ne”, shtoi ai.

Mbetet të shihet nëse dy klubet do të arrijnë ndonjë akord, në të kundërtën Feronikeli duhet të rishqyrtojë objektivat e afatit kalimtar.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments