No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR ‘Bomba’ e mbrëmjes: Messi ka vendosur, dëshiron të largohet nga Barça!

‘Bomba’ e mbrëmjes: Messi ka vendosur, dëshiron të largohet nga Barça!

Lajmi më i keq për tifozët e Barcelonës ka ardhur të dielën mbrëma.

Superylli argjentinas, Lionel Messi, ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar nga klubi katalunas qysh këtë muaj.

Lajmi është bërë i ditur nga Marcelo Bechler, gazetari i cili e kishte paralajmëruar transferimin e Neymarit nga Barcelona nga PSG’ja.

Sipas Bechler, Messi nuk dëshiron të jetë më pjesë e Barcelonës dhe nuk dëshiron ta respektojë kontratën që ka me klubin e që i skadon në verën e vitit tjetër.

Manchester City dhe Interi janë dy klubet që kanë shprehur interesim të madh për argjentinasin, me Cityn që dëshiron të thyej të gjitha rekordet për ta pasur në klub Messin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments