No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barcelona vendos, trajneri i ri prezantohet pas pak ditësh!

Barcelona vendos, trajneri i ri prezantohet pas pak ditësh!

Barcelona ka vendosur të pushojë trajnerin Quique Setien pas humbjes me rezultatin 8-2 ndaj Bayern Munchen. Gjermanët shkatërruan me rezultatin 8-2 ekipin spanjoll dhe përgjegjësinë kryesore në raste të tilla e merr trajneri.

Drejtuesit do të largojnë numrin një të stolit dhe sipas asaj që shkruan Guardian Mauricio Pochettino do të jetë tekniku i ri. Argjentinasi rikthehet në timonin e një ekipi për herë të parë pas largimit nga Tottenham.

Pochettino përflitej si një afrim i mundshëm, por duket se tashmë është vendosur gjithçka. Marrëveshja është arritur mes palëve dhe pritet vetëm zyrtarizimi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ademi e Salihu takojnë trajnerin gjerman

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë zhvilluar sot takim me përzgjedhësin e Kombëtares U21, Michael Nees. Gjatë këtij takimi u...

Ndërron jetë legjenda e futbollit kroat

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare legjenda e futbollit kroat, Zlatko Kranjçar- “Cico” Kranjëar ka ndërruar jetë në mëngjesin e sotëm në spitalin e Merkurit,...

E thotë agjenti i lojtarit; Mendy është Mbappe i mbrojtjes

Mbrojtësi i Real Madrid, Ferland Mendy, ishte heroi i madrilenëve në duelin kundër Atalantës në Champions League. Francezi shënoi golin e fitores në Bergamo...

Pioli: Milani nuk hidhet poshtë për dy ndeshje

Milani fitoi kundër Romës dhe tani numëron 8 pikë më shumë se verdhekuqtë. Synimi është që në fund të sezonit kuqezinjtë të jenë në...

Recent Comments