No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Zapata, Jimenez dhe Benzema në listën e transferimeve të Andrea Pirlos

Zapata, Jimenez dhe Benzema në listën e transferimeve të Andrea Pirlos

Pas dështimit në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve kundër Lyonit, drejtuesit e Juventusit e shkarkuan Maurizio Sarrin, për t’ia besuar drejtimin e skuadrës legjendës së klubit, Andrea Pirlo. Tani pritet të ketë disa futbollistë që do të vijnë dhe disa tjerë që do të largohen nga klubi bardhezi. Raportet e fundit tregojnë se Pirlo ka kërkuar një qendërmbrojtës të ri.

Por, sipas Football Italia, Duvan Zapata, Raul Jimenez, Karim Benzema, Arkadiusz Milik, Alvaro Morata dhe Donyell Malen janë ndër objektivat e Juventusit në këtë afat kalimtar.

Prej tyre, raportohet se Zapata dhe Raul Jimenez janë kandidatët e preferuar, ndërsa sipas Sportitalia, Cristiano Ronaldo ia ka sugjeruar klubit ish-shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema, për të udhëhequr sulmin për Zonjën e Vjetër në sezonin e ardhshëm. Sidoqoftë, nënshkrimi i Benzemas, i cili është një lojtar thelbësor në ekipin e Zidane, mund të jetë i vështirë dhe i shtrenjtë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Flet i pari i FFK-së: Asnjë lojtar nuk na ka refuzuar; Kosova i ka vetëm dy uniforma shpirtërore!

Muaji mars është muaji në të cilin Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i zhvillojë tri sfida shumë interesante. “Dardanët” do të ndeshen së...

Ponte Prizreni mposht Golden Yllin dhe bëhet lider

Ponte Prizreni e ka fituar kryendeshjen e javës së 22-të në Superligën e Kosovës në basketboll. Skuadra e drejtuar nga Arbnor Rifati ka fituar në...

Pasi solli në jetë binjaket, rikthehet në top formë prezantuesja e sportit Maki Bajrami

Ajo është një nga gazetaret dhe prezantueset më të njohura të sportit. Maki Bajrami mungoi për një kohë në...

Kapiteni besnik i Trepçës ‘89, “Muli” synon daljen në Evropë

Trepça ‘89 është ndër skuadrat me rezultatet më të mira në stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në futboll. Fitorja 2:1 të premten kundër...

Recent Comments